Canadian Maple Leaf stříbrná mince 1oz 2014 F15
Kód: ML2014F15Detailní popis produktu
Mince bude dodána v originální plastové kapsli „Fabulous 15 silver collection“ včetně Certifikátu autentičnosti
NejMince stav: mince vzhledem k jejímu stáří je ve velmi dobrém stavu, lícová strana s podobiznou Elizabeth II. má lehký patinový nádech
Canadian Maple Leaf je jedna z nejznámějších světových stříbrných investičních mincí pocházející z Kanady, konkrétně z kanadské mincovny The Royal Canadian Mint, s klasickým designem pro Kanadu javorovým listem, který je dnes národním symbolem Kanady.
Rub stříbrné mince Canadian Maple Leaf 2014
Klasický design mince zobrazuje javorový list. Design zahrnuje:
- zemi vydání „CANADA“
- ryzost „9999“ z obou stran javorového listu
- značku „F15“
- označení kovu a jeho hmotnost „FINE SILVER 1 OZ ARGENT PUR“
Líc stříbrné mince Canadian Maple Leaf 2014
Na lícové straně je vyobrazen 4. portrét královny Alžběty II. ve věku 77 let bez koruny s náhrdelníkem a náušnicemi. Autorkou je Susanna Blunt. Design dále zahrnuje:
- jméno panovnice „ELIZABETH II“
- nominální hodnotu a ročník „5 DOLLARS 2014“
- v levém spodním rohu portrétu iniciály „SB“
Specifikace stříbrné mince Canadian Maple Leaf 2014
| Rok: | 2014 |
|---|---|
| Kov: | stříbro |
| Obsah stříbra: | 1,000 Troy oz[*] |
| Nominální hodnota: | 5 CAD |
| Hrana: | vroubkovaná |
| Ryzost: | 99,99 % |
| Váha: | 31,11 g |
| Průměr: | 38 mm |
| Tloušťka: | 3,3 mm |
[*]1 troyská unce = 31,1034768 gramů
Roční náklad ražby stříbrné mince Canadian Maple Leaf v roce 2014:
Maple Leaf 2014 F15 privy mark: náklad pouhých 10 000 kusů celosvětově
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Stříbrné mince |
|---|---|
| Rok emise: | 2014 |
| Druh: | mince |
| Hmotnost: | 31,1 g |
| Provedení: | standard |
| Průměr mince: | 38 mm |
| Výrobce: | The Royal Canadian Mint |
| Balení: | kapsle |
| Položka byla vyprodána… | |