Canadian Maple Leaf stříbrná mince 1oz 2010
Kód: ML2010Detailní popis produktu
Tento ročník 2010 máme skladem poslední kusy uložené v kapslích, ve kterých i mince zasíláme (součástí ceny)
Mince tohoto ročníku Silver Maple Leaf obdržíte v přesně padnoucí kapsli Leuchtturm Ultra Perfect Fit
(vnitřní průměr kapsle 38 mm, označení na kapsli „38P“, vnější průměr kapsle 44,00 mm, vnitřní výška kapsle cca 3,15 mm, kódy Leuchtturm 365297 a 365349). Samostatně kapsle můžete zakoupit zde »
NejMince stav: na mincích se již prvním pohledem vyskytuje oxidace, na plochách shluky mléčných teček, několik menších skvrn, místy povlak se stopu otisku prstu, drobné oděrky, hrana ve vroubkování zažloutlá (poslední aktualizace 19.03.2025 – stav mincí se může v průběhu času měnit; neváhejte nás kontaktovat ohledně dotazu k aktuálnímu stavu mincí)
Canadian Maple Leaf je jedna z nejznámějších světových stříbrných investičních mincí pocházející z Kanady, konkrétně z kanadské mincovny The Royal Canadian Mint, s klasickým designem pro Kanadu javorovým listem, který je dnes národním symbolem Kanady.
Rub stříbrné mince Canadian Maple Leaf 2010
Klasický design mince zobrazuje javorový list. Design zahrnuje:
- zemi vydání „CANADA“
- ryzost „9999“ z obou stran javorového listu
- označení kovu a jeho hmotnost „FINE SILVER 1 OZ ARGENT PUR“
Líc stříbrné mince Canadian Maple Leaf 2010
Na lícové straně je vyobrazen 4. portrét královny Alžběty II. ve věku 77 let bez koruny s náhrdelníkem a náušnicemi. Autorkou je Susanna Blunt. Design dále zahrnuje:
- jméno panovnice „ELIZABETH II“
- nominální hodnotu a ročník „5 DOLLARS 2010“
- v levém spodním rohu portrétu iniciály „SB“
Specifikace stříbrné mince Canadian Maple Leaf 2010
| Rok: | 2010 |
|---|---|
| Kov: | stříbro |
| Obsah stříbra: | 1,000 Troy oz[*] |
| Nominální hodnota: | 5 CAD |
| Hrana: | vroubkovaná |
| Ryzost: | 99,99 % |
| Váha: | 31,11 g |
| Průměr: | 38 mm |
| Tloušťka: | 3,3 mm |
[*]1 troyská unce = 31,1034768 gramů
Zajímavosti stříbrné mince Canadian Maple Leaf
- mince se razí od roku 1988 (čistota stříbra 99,99 %)
- první dva ročníky 1988 a 1989 nesly 2. portrét královny Alžběty II. ve věku 37 let s korunou od autora Arnolda Machina; počínaje ročníkem 1990 byl ražen 3. portrét královny Alžběty II. ve věku 64 let s královskou korunou, náhrdelníkem a náušnicemi, jehož autorkou je Dora de Pédery-Hunt; počínaje ročníkem 2004 byl ražen 4. portrét královny Alžběty II. ve věku 77 let bez koruny s náhrdelníkem a náušnicemi jehož autorkou je Susanna Blunt
- ročník 2000 byl ražen se speciální značkou ohňostroje „Firework 2000 Privy Mark“
Roční náklad ražby stříbrné mince Canadian Maple Leaf v jednotlivých letech
| 2010: | 17 799 992 ks |
|---|---|
| 2009: | 9 727 592 ks |
| 2008: | 7 909 161 ks |
| 2007: | 3 526 052 ks |
| 2006: | 2 464 727 ks |
| 2005: | 955 694 ks |
| 2004: | 680 925 ks |
| 2003: | 684 750 ks |
| 2002: | 576 196 ks |
| 2001: | 398 563 ks |
| 2000: | 403 652 ks |
| 1999: | 1 229 442 ks |
| 1998: | 591 359 ks |
| 1997: | 100 970 ks |
| 1996: | 250 445 ks |
| 1995: | 326 244 ks |
| 1994: | 889 946 ks |
| 1993: | 1 133 900 ks |
| 1992: | 343 800 ks |
| 1991: | 644 300 ks |
| 1990: | 1 708 800 ks |
| 1989: | 3 332 200 ks |
| 1988: | 1 155 931 ks |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Maple Leaf 1oz |
|---|---|
| Rok emise: | 2010 |
| Druh: | mince |
| Hmotnost: | 31,1 g |
| Provedení: | standard |
| Průměr mince: | 38 mm |
| Výrobce: | The Royal Canadian Mint |
| Balení: | kapsle |