Australian Kangaroo stříbrná mince 1oz 2016
Kód: AK2016Detailní popis produktu
Tento ročník máme skladem poslední kusy uložené v kapslích, ve kterých i mince zasíláme (součástí ceny)
Mince tohoto ročníku Australian Silver Kangaroo obdržíte v přesně padnoucí kapsli Leuchtturm Ultra Perfect Fit, (vnitřní průměr kapsle 40,6 mm, označení na kapsli „40.6P“, vnější průměr kapsle 47,00 mm, vnitřní výška kapsle cca 3 mm, kódy Leuchtturm 365299 a 365351). Samostatně můžete zakoupit kapsle Leuchtturm Ultra Perfect Fit pro mince Australian Kangaroo zde »
NejMince stav: zachovalá mince, plochy lesklé, několik mléčných teček a drobných skvrn, celkově vzhledem ke stáří stále v hezkém stavu vhodná do sbírky (poslední aktualizace 17.04.2025 – stav mincí se může v průběhu času měnit; neváhejte nás kontaktovat ohledně dotazu k aktuálnímu stavu mincí)
Australian Kangaroo je jedna z nejznámějších světových stříbrných investičních mincí pocházející z Austrálie, konkrétně z australské mincovny The Perth Mint, s klasickým designem pro Austrálii klokana, který je dnes mezinárodně uznáván jako definitivní zvířecí znak Austrálie.
Rub stříbrné mince Australian Kangaroo 2016
Klasický design mince zobrazuje klokana ve skoku obklopeného stylizovanými slunečními paprsky. Design zahrnuje:
- nápis „AUSTRALIAN KANGAROO“
- tradiční značku mincovny The Perth Mint „P“
- ročník 2016
- hmotnost a ryzost mince „1oz 9999 SILVER“
Líc stříbrné mince Australian Kangaroo 2016
Podobizna královny Alžběty II., autorem je Ian Rank-Broadley. Design zahrnuje:
- nápis „ELIZABETH II“
- u podobizny najdeme iniciály jména Ian Rank-Broadley „IRB“
- nominální hodnota vyražená na minci „AUSTRALIA 1 DOLLAR“
Specifikace stříbrné mince Australian Kangaroo 2016
| Rok: | 2016 |
|---|---|
| Kov: | stříbro |
| Obsah stříbra: | 1,000 Troy oz[*] |
| Nominální hodnota: | 1 AUD |
| Hrana: | vroubkovaná |
| Ryzost: | 99,9 % |
| Minimální hrubá váha: | 31,107 g |
| Minimální průměr: | 40,60 mm |
| Maximální průměr: | 40,90 mm |
| Minimální tloušťka: | 3,20 mm |
| Maximální tloušťka: | 3,50 mm |
[*]1 troyská unce = 31,1034768 gramů
Roční náklad ražby stříbrné mince Australian Kangaroo v jednotlivých letech
| 2016: | 11 245 615 ks |
|---|---|
| 2015: | 300 000 ks |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Stříbrné mince Australian Kangaroo |
|---|---|
| Rok emise: | 2016 |
| Druh: | mince |
| Hmotnost: | 31,107 g |
| Provedení: | standard |
| Průměr mince: | 40,6 mm |
| Výrobce: | The Perth Mint |
| Balení: | kapsle |