Australian Quokka stříbrná mince 1oz 2024
Kód: AQ2024Detailní popis produktu
Stříbrné mince Australian Quokka jsou standardně dodávány v originální ochranné kapsli z mincovny
NejMince stav: mince v hezkém stavu vhodné do sbírky (poslední aktualizace 21.08.2025 – stav mincí se může v průběhu času měnit; neváhejte nás kontaktovat ohledně dotazu k aktuálnímu stavu mincí)
Australian Quokka představuje jednu z méně známých světových mincí, avšak vzhledem k jejímu limitovanému nákladu maximálně 30 000 kusů ročně pro celý svět jde o minci s vyšší sběratelskou hodnotou, která si díky jednotlivému uzavírání do ochranných kapslí již ve výrobě uchovává po dlouhou dobu vynikající stav. Design rubové strany mince je každoročně obměňován, podobně jako u jiných řad mincí australské mincovny The Perth Minth, jako např. Chinese Myths and Legends, Emu, Koala, Kookaburra, Lunar Series, Nugget, Rectangular Dragon, Super Pit, Swan, Wedge-Tailed Eagle aj.
Quokka je malý klokan vyskytující se pouze v malé oblasti jihozápadní Austrálie a na některých menších ostrovech u pobřeží Západní Austrálie, zejména Rottnest Island a Bald Island. Chlupatí klokani Quokka, zhruba stejně velcí jako domácí kočky, jsou extrémně společenští a požehnaní roztomilým, usměvavým vzhledem.
Rub stříbrné mince Australian Quokka 2024
Design je každoročně obměňován, vždy s motivem australského klokana quokka. Tento ročník zobrazuje „šťastnou rodinu“ klokanů quokka na pláži s majákem a vegetací symbolizující jejich domov na ostrově Rottnest. Autorkou designu je Natasha Muhl. Design dále zahrnuje:
- název „QUOKKA“
- ročník „2024“
- značku „P125“ ke 125. výročí mincovny
- iniciály „NM“
Líc stříbrné mince Australian Quokka 2024
Na lícové straně je vyobrazen 1. portrét krále Karla III. bez koruny hledícího vlevo, jehož autorem je Dan Thorne. Design dále zahrnuje:
- jméno panovníka „CHARLES III“
- zemi vydání „AUSTRALIA“
- hmotnost a ryzost „1oz 9999 Ag“
- nominální hodnotu „1 DOLLAR“
- v pravé spodní části pod okrajem portrétu iniciály „DT“
Specifikace stříbrné mince Australian Quokka 2024
| Rok: | 2024 |
|---|---|
| Kov: | stříbro |
| Obsah stříbra: | 1,000 Troy oz[*] |
| Nominální hodnota: | 1 AUD |
| Hrana: | vroubkovaná |
| Ryzost: | 99,99 % |
| Minimální hrubá váha: | 31,107 g |
| Průměr: | 40,60 mm |
| Maximální průměr: | 40,90 mm |
| Tloušťka: | 2,98 mm |
| Maximální tloušťka: | 3,50 mm |
| Maximální ražba: | 30 000 ks |
[*]1 troyská unce = 31,1034768 gramů
Zajímavosti stříbrné mince Australian Quokka
- mince se razí od roku 2020 v australské mincovně The Perth Mint
Roční náklad ražby stříbrné mince Australian Quokka 1oz v jednotlivých letech
| 2024: | 30 000 ks |
|---|---|
| 2023: | 29 846 ks |
| 2022: | 30 000 ks |
| 2021: | 30 000 ks |
| 2020: | 30 000 ks |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Stříbrné mince Australian Quokka |
|---|---|
| Rok emise: | 2024 |
| Druh: | mince |
| Hmotnost: | 31,107 g |
| Provedení: | standard |
| Průměr mince: | 40,6 mm |
| Výrobce: | The Perth Mint |
| Balení: | kapsle |