V životě každé ženy nastane dříve nebo později jisté období, které má za následek mnoho změn. Změn, které mnohá z žen vnímá jako jistou ztrátu kousku sama sebe, ztrátu své ženské stránky. Obvykle se toto období dostavuje kolem 50 let a je způsobeno hormonálními změnami.

žena

Menopauza je strašákem mnoha z nás, projevuje se ztrátou menstruace a tím i plodnosti, únavou, návaly horka, přibíráním na váze, kožními změnami, řídnutím kostí a mnoha dalšími. Každá z nás si tím projde, nicméně se vším se dá něco dělat a jakékoli příznaky zmírnit na minimum a zůstat v pohodě i v tomto období.

Nebojte se změn, dají se zmírnit

Veškeré změny nastávají vlivem hormonálních změn, konkrétně menší produkcí estrogenu, což má za následek onu obávanou ztrátu ženské stránky. Některé z žen tyto náznaky pociťují i mnohem dříve než na hranici 50 roku života.

Zbystřete tedy, když se u vás objeví některé z těchto příznaků:

·         Pocit ztuhlých kloubů a těžkost pohybu
·         Suchá kůže, lámající se nehty, padání vlasů a jejich strukturální změna
·         Častější únava
·         Bezdůvodné přibývání na váze
·         Lehká inkontinence
·         Náznaky vzniku alergie
·         Návaly horka, sklony k častému pocení
·         Ztráta zájmu o sex
·         Celková psychická nepohoda, neschopnost se soustředit, změny nálad
·         Problémy se spánkem

váha

Je-li vám tedy alespoň 40 a více let a pociťujete některé z těchto příznaků, pravděpodobně se jedná o předzvěst menopauzy. Nezoufejte a braňte se tomu včas. Můžete navštívit lékaře a ten vám s velkou pravděpodobností předepíše hormonální léčbu.

Existuje i přírodnější řešení

Zkuste to ale nejdřív přírodnější cestou a hormony si nechte jako poslední možnost. Přípravky s obsahem rostliny Maca vám jistě pomohou. Zlepší vaše psychické i fyzické obtíže a váš organismus pomohou udržet maximálně vitální.
Nebojte se menopauzy, je přirozená https://www.menox45.cz/symptomy-menopauzy.php, ale lze ji zvládnou i bez větších obtíží a stále se cítit ve výborné formě a žensky. Zkuste to.