Samozřejmě, nestává se to tak často, že by někdo s estetickým cítěním grafika nedokázal vyfotit ani jednu pěknou fotku. Většinou to jde, jak se říká, ruku v ruce. Občas se ale také může stát, že to zkrátka nejde anebo prostě není dobrá technika. Dnes už lze pořídit pěkné fotky i na mobilním telefonu a fotografický „byznys“ si toho je vědom. Dneska už si zkrátka fotograf nevystačí s pouhým foťákem, je třeba další a další úžasné techniky, a zvláště pak nějakého toho umu. Ale zpátky k tématu, potřebujete nějaký materiál, abyste vytvořili vaše nádherná díla nebo například přilákali zákazníka na nějaký váš menší byznys? Zkuste tyto internetové stránky!
nápis pixabay 

Pixabay.com

Největší a nejrozsáhlejší stránka obsahující desetitisíce, ba i milióny, fotek vysoké kvality, které jsou ke stažení a užití zdarma. Není třeba se nikde registrovat, stačí pouze do vyhledávače napsat nějaký výraz, charakteristický pro váš hledaný obrázek, a BUM! Vyjede vám celá škála obrázků od nejrůznějších amatérských, ale i profesionálních autorů. Říkáte si, kdo by to dělal zadarmo? No představte si, že ne každý potřebuje každý den vydělávat peníze! Někomu prostě jen stačí, že se jeho obrázek upotřebí. Internetová doména také nabízí možnost výběru typu obrázků podle velikosti, zaměření, barvy nebo například kategorie.
triko s nápisem 

Pexels

Rival výše zmíněného nijak neztrácí na kvalitě ani kvantitě a je také výborným zdrojem obrázků zdarma jak pro osobní, tak komerční užití a nemusíte se tedy bát, že by vás v průběhu vašeho tvoření autorských děl nebo například vaší nově vznikající marketingové kampaně navštívil dopis o porušení autorských práv.

Unsplash

Další stránka, která je však vzhledově možná i skromnější a vydává dojem amatérského projektu, ale skrývá stejně nepřeberné množství fotek od zapálených fotografů a umělců. Méně známější a používanější než dvě předchozí, avšak nijak neztrácející na kvalitních snímcích. Určitě si vybere každý, kdo na tuto doménu zavítá.
 
Pokud vám tento článek tedy pomohl, jsme moc rádi a přejeme spoustu úspěchů při tvoření. A pokud tyto obrázky využíváte, zkuste taky nějaké nahrát pro volné užití vy.